איתור נזילות

איתור נזילות

נזילות מים בבית יכולות להיות מטרד לא פשוט, ואם לא מטופלות בזמן עלולות להתפשט ואף לגרום נזק לצינורות, לקירות ולתשתיות הבית בכלל.

 ישנם כמה סימנים אשר על פיהם ניתן לחשוד כי יש לכם נזילה בבית-

 

למצוא את מקור הנזילה

כאשר מתגלה סימן לנזילה אפשרית, חשוב לפעול במהרה על מנת למנוע הידרדרות של המצב. בשביל לתקן את הנזילה צריך קודם כל לאתר אותה. לפעמים הנזילה נמצאת במקום בו נראים המים לעין, אך לעיתים רבות מקור הנזילה נסתר. המים יכולים לחלחל דרך החרכים בבטון ובקירות עד שהרטיבות מתאספת בנקודה מסוימת, ולעיתים גם אין כלל רטיבות אשר נראית לעין. 

הנזילה יכולה להיגרם עקב מגוון של סיבות כגון: 

בלאי של צינורות, פיצוץ, קרעים בצנרת, איטומים לא תקינים, שינויים קיצוניים בטמפרטורה ועוד. בשל כך נדרש להזמין איש מקצוע מנוסה ולמצוא את מקור הנזילה באמצעים שונים.

איתור נזילות במצלמה טרמית היא דרך מהירה ויעילה, אשר יוצרת תמונה תלת מימדית שמעידה על הצטברות של מים ומאפשרת זיהוי של נזילות ממקורות שונים ברחבי הבית.

שיטות לאיתור נזילות

בעבר השיטה העיקרית לאיתור נזילות הייתה דרך ניסוי וטעייה. למעשה האינסטלטורים נאלצו לשבור ולהרוס חלקים מהקירות או אריחי הרצפה, על מנת לחשוף ולאתר את המקורות האפשריים לנזילות.  דבר אשר לרוב גורר איתו בלגן, לכלוך וכאב ראש לא מועט. אך ב – 2021 עומדים לרשותנו מספר אמצעים טכנולוגיים אשר מאפשרים איתור מהיר יותר של נזילות, ללא הרס מיותר ובלגן. 

בדיקה ראשונית תתבצע לראות אם אכן ישנה נזילה או שהבעיה היא באיטום. לשם כך צריך לסגור את כל הברזים בבית ולאחר מכן את ברז המים הראשי שלצד שעון המים. לאחר כמה דקות פותחים את ברז המים הראשי ובודקים האם המונה זז. במידה שכן, זה סימן לכך שאכן ישנה נזילה. אם לא, מדובר ככל הנראה בבעיית איטום. כעת צריך לבדוק גם את הדוד, סיפוני הכיור והניאגרה ולבדוק שאין נזילות גלויות בהם. לאחר מכן איש מקצוע מנוסה ישתמש באחת מהשיטות הבאות: 

איתור נזילות במצלמה טרמית

איתור נזילות במצלמה טרמית היא בין הדרכים היעילות ומהירות למצוא את מקור הנזילה. המצלמה הטרמית למעשה יוצרת תמונה על המסך עם הצגה חזותית של גווני חום וקור. 

מצלמה טרמית קולטת ברגישות את האנרגיה האינפרה אדומה הנשלחת מעצמים אותם סורקים, כמו קיר, צנרת מים, קווי ביוב, מרזב וכדומה. האותות הנקלטים במצלמה מתורגמים בעזרת תוכנה לצילום צבעוני, כל צבע מייצג טמפרטורה שונה.

כאשר ישנה נזילה, נוצר שינוי טמפרטורה סביב מקור הנזילה. המצלמה הטרמית תזהה ותציג את שינוי הטמפרטורה ע"י התפלגות הצבעים במצלמה. כעת, עם איתור מקור הבעיה, ניתן לפתוח את הריצוף או הקיר שמעל הנקודה הבעייתית לטובת טיפול ממוקד בנזילה.

 

איתור נזילות במכשור אקוסטי

במקרים בהם לא ניתן להשתמש במצלמה טרמית, מכשור אקוסטי יכול להוות פיתרון.  המים העוברים בצינור מיצרים גלי קול עם זרימת המים. למערכת האקוסטית יש מגבר עם רגישות גבוה המזהה גלי קול. מאתר הנזילות עוקב אחר תוואי הצינור באמצעות אוזניות שמחוברות למיקרופונים המאזינות לקול הנקלט מהצינור. במקום בו יש תקלה בצינור, המים יוצאים בלחץ ומיצרים גלי קול חזקים שנקלטים ע"י המכשיר. 

 

איתור נזילות בעזרת גז

איתור באמצעות גז מתאים בעיקר לגינות ושטחים פתוחים. הצנרת מרוקנת ממים ומוזרם אליה גז ידידותי לסביבה המורכב בעיקר מחנקן, ולאחר מכן עוברים לאורך הצנרת עם חיישן כדי לבדוק מאיפה דולף הגז – שם נמצאת הנזילה. לרוב נמצאת בשילוב משולב עם מכשור אקוסטי לתוצאות מדויקות יותר. 

 

איתור נזילות באמצעות סיב אופטי 

שיטה פשוטה יחסית, שבה מכניסים אל הצנרת מצלמה גמישה וקומפקטית המאפשרת לנסות לאתר באופן ויזואלי היכן ממוקמת הנזילה.

א.מדינה קבלן שיפוצים

א. מדינה הינה חברת שיפוצים המתמחה באיתור נזילות. הצוות שלנו מקצועי ומנוסה אשר יכול לאבחן בדיוק רב היכן נמצאת הנזילה ולהציע את הפתרון היעיל והנכון לבעיה. בחירת השיטה המתאימה ביותר והמכשור המתקדם בשוק.  אנחנו מציעים נסיון, מקצועיות ואמינות, ומישהו שיבצע את העבודה שרציתם בצורה הטובה ביותר ובזמן. 

מוזמנים לפנות אלינו להתייעצות, בירורים והצעות מחיר.

בין לקוחותינו

מחפשים המלצה?

נשמח לתת לכם לקוחות ממליצים

ניתן לקבל שירות ואחזקה למבנים

דילוג לתוכן